رفتار ایران ایرانی والیبال صربستان

رفتار: ایران ایرانی والیبال صربستان بازیکنان لیگ جهانی تیم ملی والیبال لیگ جهانی والیبال

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امسال 40 میلیارد دلار نفت فروختیم / عراقچی

عباس عراقچی عباس عراقچی در دوازدهمین همایش سراسری اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی اظهار کرد: موانعی که برجام قرار بود بردارد کاملاً برداشته

امسال 40 میلیارد دلار نفت فروختیم / عراقچی

عراقچی: امسال 40 میلیارد دلار نفت فروختیم

عبارات مهم : ایران

عباس عراقچی عباس عراقچی در دوازدهمین همایش سراسری اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی اظهار کرد: موانعی که برجام قرار بود بردارد کاملاً برداشته شده است و حتی یک مثال هم وجود ندارد که برجام قرار بوده است تحریم یا مانعی را بردارد و برنداشته است.

به گزارش تسنیم، وی که در جمع فعالان اقتصادی و صادر کنندگان بخش شخصی فرآورده های نفتی سخن می گفت­ در خصوص دلایل مخالفت ترامپ با برجام گفت: یکی از دلایل مهم این مخالفت ها زیاد کردن قدرت کشور عزیزمان ایران بعد از برجام است.

امسال 40 میلیارد دلار نفت فروختیم / عراقچی

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه افزود: آمریکایی ها معتقدند کشور عزیزمان ایران بعد از برجام نیرومند تر شده است است و کشور عزیزمان ایران هیچ گاه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی چنین اقتدار منطقه ای نداشته است.

عراقچی با اشاره به دستاوردهای کشور عزیزمان ایران در سوریه، عراق، یمن و کردستان عراق گفت: آمریکایی ها چند سال تلاش کردند تا بشار اسد را بردارند ولی کشور عزیزمان ایران بود که او را نگه داشت، در عراق آمریکایی ها 4 هزار کشته دادند ولی در نهایت دولتی سر کار آمد که متحد کشور عزیزمان ایران هست، در کردستان عراق آن که بازی را برهم زد کشور عزیزمان ایران بود و در یمن هم قرار بود حوثی ها را دوماهه جمع کنند­ ولی حالا آن قدر ناتوان شده است اند که به شورای امنیت شکایت می برند.

عباس عراقچی عباس عراقچی در دوازدهمین همایش سراسری اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی اظهار کرد: موانعی که برجام قرار بود بردارد کاملاً برداشته

وی با اشاره به دیگر دستاوردهای کشور عزیزمان ایران از برجام گفت: امروز کشور عزیزمان ایران نفتش را می فروشد، پتروشیمی اش را صادر می کند، دنیا دارد با ما کار می کند، تحریم های مهم بانکی برداشته شده، هواپیمای مان را می خریم و آن چنان ثبات سیاسی داریم که بیش از 70 درصد از مردم در انتخابات شرکت می کنند این چیزهاست که آمریکایی ها را عصبانی کرده و می خواهند به هر قیمتی جلوی برجام را بگیرند.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه افزود: در حال حاضر در آمریکا این تفکر وجود دارد که کشور عزیزمان ایران بعد از برجام دستاوردهای زیادی را به دست آورده و به عوض دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح اتمی تنها ده سال عقب افتاده است به همین علت است که ترامپ از برجام به عنوان خسارت محض یاد می کند.

عراقچی در خصوص اینکه آیا ترامپ علی رغم وعده های زیادی که در خصوص پاره کردن برجام یا خارج شدن از آن داده است تا کنون نتوانسته است آنها را عملی کند گفت: علت مهم این است که ترامپ نمی تواند از برجام خارج شود آیا که با موانع زیادی روبه روست؛ یکی پایبندی اروپایی ها به­ برجام، حمایت روسیه و چین از این توافق نامه و اسناد شورای امنیت و در نهایت استحکام درونی خود برجام­ ­است.

امسال 40 میلیارد دلار نفت فروختیم / عراقچی

وی­­ افزود: حالا که ترامپ نمی تواند برجام را از بین ببرد یا از آن خارج شود چاره ای ندارد تا دستاوردهای کشور عزیزمان ایران از برجام را به حداقل برساند.­

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه با ابراز اینکه آمریکایی ها جهت به حداقل رساندن بهره مندی کشور عزیزمان ایران از مزایای برجام برنامه ریزی کردند گفت: آمریکایی ها در حال حاضر به شرکت ها و بانک ها فشار وارد می کنند تا با کشور عزیزمان ایران وارد کار نشوند و این کار را با ایجاد یک فضای سرگردانی و ابهام انجام می دهند.

عباس عراقچی عباس عراقچی در دوازدهمین همایش سراسری اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی اظهار کرد: موانعی که برجام قرار بود بردارد کاملاً برداشته

عراقچی با اشاره به وعده های چندماهه ترامپ جهت خروج از برجام یا تردیدهای مکرر او گفت: آمریکایی ها با این شیوه یک حصار سرگردانی و بلاتکلیفی ایجاد کرده اند که طرف های تجاری نتوانند با کشور عزیزمان ایران کار کنند.

وی با تصریح به اینکه “ما نباید اجازه بدهیم این فضای بلاتکلیفی ادامه بیابد” گفت: باید این بازی را هرچه سریع تر تمام کنیم و نباید اجازه داد ترامپ این بازی را تا ابد ادامه دهد.

امسال 40 میلیارد دلار نفت فروختیم / عراقچی

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه با بیان اینکه در حال حاضر جو روانی جامعه اقتصاد جهانی­ زیر بار تهدیدهای ترامپ نمی رود گفت: بعد از 12 ژانویه یک رغبت تازه در شرکت ها جهت تعامل با کشور عزیزمان ایران دیده می شود و ما باید از این وقت استفاده کنیم و اجازه ندهیم فضای بلاتکلیفی همچنان ادامه یابد و باید به این فضای بلاتکلیفی و غیرمطمئن آخر داد.

عراقچی در بخشی از سخنانش با ذکر خاطره ای از یکی از استانداران گفت: زمانی یکی از سرمایه گذاران خارجی 200 میلیون دلار در استانی سرمایه گذاری کرده بود ولی بعد کمی دچار تردید شده است بود، استاندار به من می گفت: “وقتی علت این تردید را جویا شدیم سرمایه گذار گفته مترجم من می گوید صداوسیمای کشور عزیزمان ایران دائم می گوید تحریم ها باقی مانده و کشور عزیزمان ایران از برجام هیچ دستاوردی نداشته است حالا چگونه من در این شرایط سرمایه ام را به کشور عزیزمان ایران انتقال یافته کنم؟”.

وی­ افزود: باید به این فضای منفی آخر داد و دائم نگوییم “دستاورد ما از برجام هیچ بوده”، ما همین امسال 40 میلیارد دلار نفت فروخته ایم که همه پولش هم از طریق بانک به حساب بانک مرکزی وارد شده است و بسیار براق و روشن است.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه افزود: حالا که آمریکایی ها می خواهند ما را محدودتر کنند ما باید با این فضا مقابله کنیم، ما نیاز به فضای آرامش بخش سیاسی داریم.

عراقچی با اشاره به وعده چهارماهه ترامپ جهت اظهار نظر دوباره در خصوص برجام گفت: این 4ماهه بسیار آینده ساز است و ما باید در 4 ماه آخر اتصالات اقتصادی خود را با کشورهای اروپایی، شرق آسیا و شرکای اقتصادی و تجاری خود زیاد و زیاد کنیم لیکن این مسئله برجام را محکم تر می کند.

وی افزود: ما در همین زمانی که آقای ترامپ وعده داده بود از برجام خارج خواهد شد یعنی 12 ژانویه موفق شدیم مذاکره با ایتالیایی ها جهت دریافت (6 میلیارد دلار­) خط اعتباری را امضا کنیم در همان دوران یک میلیارد دلار با اتریشی ها قرارداد بستیم که اجرایی هم شد و تأسیس نخستین بیمارستان هسته ای از دستاوردهای قرارداد با اتریشی هاست.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه افزود: در حال حاضر اتریشی ها با پول خودشان در کشور عزیزمان ایران بیمارستان هسته ای می سازند، موضوعی که قبل از برجام جزو خط قرمزها بود.­

عراقچی با اشاره به توسعه روابط دیپلماتیک ­ایران با دنیا گفت: سفر مقامات ارشد فرانسه به کشور عزیزمان ایران قطعی شده­ هست، وزیر خارجه آلمان هم به زودی به کشور عزیزمان ایران سفر خواهد کرد و تا دو ماه آینده چندین مقام کشورهای اروپایی به کشور عزیزمان ایران سفر خواهند کرد.

وی با ابراز اینکه شرایط کشور از این لحاظ شرایط خوبی است افزود: البته پرسشها اقتصادی در کشور زیاد است و اقتصاد کشور با موانعی روبه رو است که باید این موانع برداشته شود به همین منظور ما در وزارت خارجه جهت خودمان تعهد ایجاد کرده ایم تا در خدمت اقتصاد کشور باشیم.­

عراقچی با اعلام اینکه از اول بهمن ماه معاون اقتصادی وزارت امور خارجه شروع به کار خواهد کرد گفت: این معاونت مسئولیت تمامی روابط اقتصادی ما با دنیای خارج را به عهده دارد و در جهت اقتصاد مقاومتی تلاش خواهد کرد صادرات غیرنفتی و فرآورده های مرتبط با نفت را زیاد کردن دهد.

وی بعضی از انتظارها از وزارت امور خارجه را غیرمنطقی دانست و گفت: اگرچه بعضی انتظار دارند که وزارت امور خارجه کشتی آتش گرفته را خاموش کند و در همه موارد این وزارت امور خارجه است که باید کتک بخورد،­ ولی اگر بخش شخصی از وزارت خارجه انتظارات منطقی داشته باشد ما جهت خودمان تعهد ایجاد کرده ایم تا به اقتصاد کشور کمک کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | عراقچی | آمریکایی | آقای ترامپ | وزارت خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs